COLEGIUL NAȚIONAL "DECEBAL" DEVA

~ Forum intern destinat discuțiilor despre activitățile școlare din această instituție ~
Acum este Lun Iun 01, 2020 1:11 am

Ora este UTC + 2

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Activități-anul 2 de proiect, trim. II și III
MesajScris: Lun Mai 04, 2020 10:55 am 
Neconectat

Bună ziua,
Vă informăm că în perioada trimestrelor II și III din anul 2 de proiect (ianuarie- iunie 2020) se desfășoară în mediul online, începând cu luna martie 2020, următoarele activități programate în cadrul proiectului ROSE, subproiectul nostru ”Mereu mai buni”:
I.1.Activități pedagogice remediale pe discipline- până la finalul luni mai 2020 și Activități pedagogice de sprijin, respectiv I.2.Dezvoltarea competenței de învățare și I.3.Dezvoltarea abilităților socio-emoționale.
Pentru buna desfășurare a acestor activități sunt utilizate mai multe platforme electronice online, printre care zoom.us, Cognitrom etc. și au fost organizate grupuri private de lucru pe Facebook.
Programul și tematicile întâlnirilor cu elevii au fost stabilite de către profesorii- experți și de către formator, abilitați pentru realizarea acestor activități.
Succes în continuare și multă sănătate !
Prof. Felicia Amzulescu
coordonator de grant

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 2