Colegiul National Decebal - Deva

Colegiul National Decebal - Deva

PDF Imprimare Email

 

          “PROFI te premiaza”- castigatoare - Colegiul National „Decebal” din Deva

   
     S-a incheiat campania de responsabilitate sociala  “PROFI te premiaza”.   159 de scoli dintre cele 1597 intrate in competitie se vor bucura de cate un laborator de informatica.

     Pana pe 20 octombrie a.c. sustinatorii  celor 1597 de scoli primare, licee si colegii din intreaga tara care au intrat in competitie  au desemnat cate o scoala castigatoare, printr-un sistem de vot simplu si rapid: la iesirea din magazine au fost amplasate display-uri electronice unde cumparatorul scaneaza codul de bare de pe bonul sau de casa si apoi alege scoala careia ii doneaza punctele acumulate.

     Aflata la cea de-a treia editie, “PROFI te premiaza” s-a desfasurat in toate magazinele PROFI standard  operationale la data de 15 iulie.  
     Campania de responsabilitate sociala  “PROFI te premiaza” doteaza scolile castigatoare cu 1749 de ultrabook-uri si laptop-uri. Acestea se adauga la cele 3632 de netbook-uri si laptop-uri si 226 de videoproiectoare daruite deja invatamantului romanesc in anii 2011 si 2012.
    In acesti trei ani, investitia totala s-a  ridicat la peste 1,5 milioane de euro, fiind o dovada concreta a felului in care PROFI sustine invatamantul din Romania pentru a da sanse mai bune elevilor de a se pregati pentru viitor.

     Colegiul National „Decebal” din Deva se numara printre scolile castigatoare ale campaniei “PROFI te premiaza”, editia 2013.
In perioada 4 noiembrie – 20 decembrie, laboratorul de informatica donat de catre magazinele PROFI va sosi la scoala noastra si va fi instalat de firma eta2u.
Preluarea echipamentelor se va face in baza unui contract de sponsorizare si a unui proces verbal de predare primire.
 
    Multumesc pe aceasta cale tuturor celor care au ales scoala noastra in aceasta campanie de responsabilitate sociala.
Mai multe detalii pe www.profitepremiaza.ro/editia_2013

 

                                                                               prof.dr. Florin ILIEŞ

                                                          directorul Colegiului National „Decebal” din Deva