COLEGIUL NAŢIONAL “DECEBAL” DEVA

~ Forum intern destinat discuţiilor despre activităţile şcolare din această instituţie ~
Acum este Dum Iul 22, 2018 9:51 am

Ora este UTC + 3

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Sesiunea de comunicari stiintifice - biologie, liceu
MesajScris: Vin Mar 20, 2009 11:10 am 
Neconectat

SESIUNEA DE COMUNICĂRI ȘTIINȚIFICE ale elevilor din învățământul liceal, la disciplina biologie, se va desfășura miercuri, 25.03.2009, începând cu orele 10.00, la Șc. Gen. “Lucian Blaga” din Deva.
Rezumatul lucrării participanților (de cel mult 2 pagini), listat și pe suport magnetic, poate fi depus la secretariatul unității gazdă, în plic sigilat, până la data de 23 martie 2009.
Proiectul comunicării, elaborat de elev pe o temă propusă de participant, pe baza unei informări bibliografice și a activităților experimentale, sub îndrumarea profesorului de specialitate, va fi susținut de către elevul-autor.
Tema comunicării va respecta rigorile unei lucrări științifice și va putea fi însoțită de imagini (video, diapozitive, demonstrații practice etc), planșe, fond audio și orice alt suport care poate contribui la susținerea lucrărilor. Autorii au obligația de a anunța organizatorii asupra modului de prezentare și logisticii tehnice necesare.
La sfârșitul acestei etape va fi selecționată lucrarea care a obținut cel mai mare punctaj și va participa la etapa națională.

Va doresc mult succes!

prof. Cristina Bauman

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC + 3